Logo
Go Right
جست و جو
پروژه ها طراحی و نظارت ژئوتکنیک آزمایش جوش و بتن پیمانکاری
Go left
پیوستن
خانه
تعداد رای کافی برای امتیازبندی دریافت نشده
بهترین معماری های 2019
پر بازدید
واپسین دگرگونی: دوشنبه، 29 ارديبهشت، 1399
بهترین معماری های 2019
برندگان مسابقات muse world
شرح و توضیحات

پروژه های معماری که در این مقاله خواهید دید، کاندیدای جایزه muse world هستند. مسابقه ای که در جهت طراحی دنیایی بهتر قدم برمیدارد. در این مسابقه معماران، معماران داخلی، گرافیست ها، طراحان مد و تمامی آنهایی که باید هنر و فن را با یکدیگر ترکیب کنند؛ حضور دارند. اما در این مسابقه بین المللی چه چیزی وجود دارد که می تواند فردای بهتری برای بشریت رقم بزند؟ برای دیدن عکسها و جزییات این طراحی های شگفت انگیز با ما همراه باشید.

  • Elements of flowers and birds

طراحی داخلی این پروژه، ترکیبی از سبک کلاسیک، معاصر، معماری اروپای شرقی و غربی است. برای ارائه طراحی موفق باید سبک های معماری را به خوبی شناخت تا بتوان المان ها را ترکیب کرد و در نهایت به خلق فضایی رسید. فضایی که نیاز کارفرما را با عناصر زیبایی شناختی، تلفیق کند. انچه در این طراحی چشمگیر است، درهم آمیختن اباهت و قدرت معماری کلاسیک با عناصر معماری معاصر است. معماری کلاسیک، انعطاف پذیر نیست. به این معنی که شما نمی توانید مبلمان و یا طراحی دیوارهای این سبک را با مدرن به راحتی تلفیق کنید. اما آنچه در این طراحی اتفاق افتاده است خلاف این موضوع را ثابت میکند. سقف هایی با ارتفاع معمولی در کنار گچ بری های کلاسیک و مبل های نسبتا راحت، استفاده از خطوط تکرارشونده در میز پذیرایی و نورپردازی های به جا؛ از المان هایی است که طراحی داخلی این خانه را دلچسب کرده است. این طراحی داخلی نشانی است بر اینکه استفاده صرف از سبکی که در روزگار گذشته وجود داشته، برای افراد با تفکر و سبک زندگی امروزی، کافی نیست و باید روح زمانه را در طراحی دمید.

 

نگاره‌ها
شرح و توضیحات
  • Green places community clubhouse

نقش طبیعت و عناصر طبیعی در معماری، همیشه برگ برنده معماران بوده است. بیس و خواستگاه طراحی این خانه بر پایه آرامش و آشتی با طبیعت است. تمامی فضا با خطوط منحنی طراحی شده است، درختان و گیاهان نقش بسزایی در زیبایی بصری این فضا دارند و تفاوت ارتفاعی طبقات ساختمان، از ویژگی هایی است که این ساختمان را منحصربفرد کرده است. پنجره های بزرگ، فاصله کم درختان با بنا و استفاده از بافت سنگ در زیر عمق کم آب، به راحتی انسان را در برمیگیرد و روح سرکش انسان را به آرامش می رساند. در این طراحی برخلاف طراحی قبل، استفاده از همه چیز با دقت و وسواس بیشتری انجام شده است. در واقع همه چیز در راستای کم شدن فاصله بین انسان و طبیعت به کار گرفته شده و بر همین اساس چیده شده است.

نگاره‌ها
شرح و توضیحات
  • Joy and Reading

طراحی فضاهای اداری در بیشتر مواقع بر پایه ایجاد فضایی آرام و متمرکز انجام می شود. نیاز کاربران در فضاهای اداری، عدم آشفتگی و توانایی تمرکز طولانی مدت است. در این پروژه که در تایوان اجرا شده، استفاده از خطوط افقی برای ایجاد احساس آرامش، عدم استفاده از تضاد رنگی و استفاده از رنگ های روشن اساس کار است. این طراحی داخلی برای مرکز فروش املاک در نظر گرفته شده است. یک طبقه از این ساختمان لابی و محل پذیرش مراجعین است و طبقه دوم محل کار و پذیرش است.

نگاره‌ها
شرح و توضیحات
  • Vila mistral

ویلای میسترال در ایتالیا و احتمالا برای کارفرمایی طراحی شده است که رابطه خوبی با قایق و کشتی دارد. ویلای میسترال شبیه به یک قایق بادبانی است که در بادهای مدیترانه، بر روی دریایی مواج در حرکت است. حرکت خطوط در طراحی این ویلا، در جهت نشان دادن احساس باد است. استخر دور ساختمان، برای نشان دادن همنشینی باد و آب است و اشاره به علم فنگ شویی دارد. یکپارچگی معماری بیرونی، طراحی داخلی و عناصر طبیعی از امتیازهای این طراحی است.

نگاره‌ها
شرح و توضیحات
  • Synergistic effect

طراحی رستوران Synergistic، رابطه منحصر بفردی بین مشتری و سرآشپز برقرار می کند. چرا که سرآشپز درست در مقابل مشتری غذای او را آماده میکند. فضای نیمه تاریک و رمزآلود این رستوران تمام توجه مشتری را به سمت سرآشپزها جلب خواهد کرد. به نوعی که گویی در یک کاخ قدیمی و رمزآلود نشسته اند و منتظر سرو غذا هستند. هارمونی رنگی و استفاده از فلز در طراحی این رستوران یکی دیگر از ویژگی هایی است که رازآلودگی این فضا را قوت می بخشد.

نگاره‌ها
شرح و توضیحات
  • Quints farm houses

معماری این خانه بر اساس هماهنگی میان طبیعت و زیاد شدن ارتباط بیرون و درون خانه طراحی شده است. استفاده از مبلمان مینیمال و چوبی، دیوارهای شیشه ای که خانه را بزرگتر از آنچه هست جلوه خواهد داد، دیوارهایی از جنس سنگ و چوب، همگی در جهت طراحی خانه ای است؛ که صاحب آن حقیقتا جایی که هست را دوست دارد. شاید بتوان گفت این روش برخورد در طراحی داخلی این خانه روستایی، فرهنگی است که در کشور ما هنوز شکل نگرفته است. استفاده از عناصر طبیعت و هماهنگی با آن اصلی است که باید در طراحی خانه های روستایی در نظر داشت. چرا که در غیر این صورت خودخواهی انسان در استفاده از عناصر مدرن و یا سبک کلاسیک به زیبایی و یکدستی بصری فضاهای روستایی آسیب وارد می کند و دیری نخواهد پایید که روستاها تبدیل به شهری شوند که آخرین مناظر طبیعت برای نشان دادن روحشان، تلاش می کنند.

نگاره‌ها
آرا کاربران: 0
بازدید: 1399
رای: 0
آرا صاحب‌نظران: 0
بازدید: 5
رای: 0
نشانی: پاسداران، نگارستان پنجم، پلاک ۱۵
کد پستی: ۱۶۶۴۷۱۵۷۱۱
تلفن: ۳-۰۲۱۲۲۸۸۳۰۴۱
ایمیل: Sourenteam@gmail.com
شبکه‌های اجتماعی

Culture
ایران
پروانۀ بهره‌برداری ویژۀ هلدینگ سورن است. برخاسته از ( وی‌آی‌تی ۰.۹.۷ )
پارسی