Logo
Go Right
جست و جو
پروژه ها طراحی و نظارت ژئوتکنیک آزمایش جوش و بتن پیمانکاری
Go left
پیوستن
خانه
تعداد رای کافی برای امتیازبندی دریافت نشده
ارگونومی دکوراسیون داخلی فضای اداری
پر بازدید
واپسین دگرگونی: یکشنبه، 14 مهر، 1398
ارگونومی دکوراسیون داخلی فضای اداری
فضای اداری خود را بهبود ببخشید.
شرح و توضیحات

شکی نیست که کارمندان وقت زیادی را در مقابل یک میز کار می گذرانند. در حقیقت، میانگین زمانی که اکنون یک کارمند پشت میز کار خود می نشیند و با لپ تاپ کار میکند، 7 ساعت است. در ایالات متحده میانگین این عدد به 13 ساعت میرسد. البته این زمان شامل زمان صرف شده در قطار، تماشای فیلم روی مبل یا طیف وسیعی از دیگر فعالیتهای نشسته است. اما بخش وسیعی از این زمان صرف کار با یک میز یا لپ تاپ می شود. با احتساب این زمان، دکوراسیون داخلی و ارگونومی فضا بسیار مهم می شود. چرا که با طولانی شدن زمان استفاده از محیط تاثیرات آن بر روی بدن و روحیه افراد بیشتر می شود. زندگی این چنینی برای جامعه امروز گریزناپذیر به نظر می آید. اما چگونه می توان کیفیت آن زمان را بهبود بخشید؟ به گونه ای که هم به خوبی سپری شود و هم ایده آل؟ برای اینکه بتوانیم در کار خود موفق باشیم، در درجه اول نیاز به این داریم که از کار خود لذت ببریم. راه هایی وجود دارد که بتوان این شرایط را بهبود بخشید و به کمک معماری داخلی فضایی ایجاد کرد که در درجه اول مناسب باشد و ارگونومی بدن در آن رعایت شود و در نهایت زیبا و کاربردی باشد. در این مقاله برای بهبود فضای کاری تان راهکارهایی را به شما پیشنهاد می کنیم.

صندلی مناسب

مهمترین چیزی که باید در مورد صندلی ها بدانید این است که صندلی استاندارد برای افراد مختلف متفاوت است. در واقع، فیزیک هر بدن، صندلی متناسب با خودش را طلب می کند. پس بهتر است صندلی را خریداری کنید که قابل تنظیم است. با توجه به اینکه کارمندان وقت زیادی را پشت کامپیوتر می گذارنند، باید خصوصیات خاصی را در نظر داشته باشید:

  • ارتفاع محل قرار گیری بازوها باید قابل تنظیم باشد و فضای حرکت داشته باشند تا بتوانند تایپ کنند و یا کلیک انجام بدهند.
  • از دیگر عواملی که باید تنظیم کنید، ارتفاع صندلی است. ارتفاع صندلی به شما کمک می کند که چشم خود را با صفحه نمایش تراز کنید. در حالت ایده آل صفحه نمایشگر باید 5 تا 8 سانتی متر بالاتر از سطح چشم باشد تا گردن در وضعیت مناسبی قرار بگیرد و فشاری را متحمل نشود.
نگاره‌ها
شرح و توضیحات

نور کامپیوترتان را تنظیم کنید.

کار کردن طولانی مدت در مقابل کامپیوتر، می تواند به چشم شما آسیب جدی وارد کند. روشنایی صفحه نمایشگر و رنگ بندی به کار رفته در آن هر چه شارپ تر باشد، امکان آسیب رسیدن به چشم شما بیشتر میشود. سعی کنید روشنایی صفحه کامپیوترتان را کاهش دهید و رنگ ها را به سمت خاکستری پیش ببرید تا کمترین آسیب به چشم تان برسد. طول موج های آبی در کامپیوترها به مقدار بیشتری از سایر طول موج ها وجود دارند و می تواند در شب برای چشم ضرر داشته باشد. طول موج های قرمز و نارنجی در روز خوب هستند. برنامه های زیادی وجود دارد که میزان رنگ و نور کامپیوتر شما را به شکل خودکار با توجه به ساعت روز تنظیم می کند. اگر مدت طولانی پشت کامپیوتر می نشینید بد نیست که از چنین نرم افزارهایی استفاده کنید.

نگاره‌ها
شرح و توضیحات

در نورپردازی دکور داخلی فضای کارتان از نور آفتابی استفاده کنید.

در اکثر دکوراسیون داخلی فضاهای اداری از نور فلورسنت استفاده می شود. نوری که احساس سرما به محیط می دهد. این در حالی است که نورهای آفتابی برای چشم بهتر است. مهم نیست که نور زرد موجود در محیط طبیعی باشد یا مصنوعی. اما مقدار نور باید تنظیم شود. به عنوان مثال، مقدار زیاد نور پنجره می تواند برای چشم آزاردهنده باشد. به همین دلیل استفاده از پرده برای پنجره ها و تنظیم نور ورودی ضروری است. از طرفی اگر میز کار در مجاورت پنجره باشد، به تنظیم نور صفحه نمایشگر کمک خواهد کرد و مقدار آن را کاهش خواهد داد.

نگاره‌ها
شرح و توضیحات

فنگ شویی

فضاهای اداری معمولاً دو بخش دارند. فضاهای پر جنب و جوش مانند ورودی یا اتاق مراجعین و اتاق هایی که آرام تر هستند. به عنوان یک قاعده کلی، فضاهای آرام امکان تمرکز و بهره وری بیشتری را فراهم می کند. اگر انقدر خوش شانس هستید که فضای کاری خود را بتوانید انتخاب کنید، بهتر است به شغلتان توجه کنید. آیا کاری که انجام می دهید نیاز به آرامش دارد؟ آیا لازم است آدمهای زیادی را ملاقات کنید؟ پاسخ این سوالات می تواند مکان میز شما را مشخص کند. اما اگر امکان انتخاب میزتان را ندارید، می توانید از روش های جایگزین استفاده کنید. بسیاری از افراد در محیط کاری از هدفون استفاده می کنند. صدای موسیقی تمرکزتان را بیشتر خواهد کرد.  نرم افزارهایی هم وجود دارد که یک نویز را به عنوان زمینه پخش میکند. این نویزها در بیشتر افراد تاثیر خوبی دارد و تمرکز افراد را بالا می برد. یکی از این نرم افزارها، Noisli است. امتحانش ضرر ندارد.

شرح و توضیحات

شلخته های خلاق

مطالعات نشان داده که فضاهای بهم ریخته به بسیاری از افراد کمک میکند که خلاق تر باشند! شرکت هایی که نیاز به خلاقیت دارند بهتر است در دکوراسیون داخلی فضای خود از سبک مینیمال استفاده نکنند و به جایش سبک هایی که انعطاف و جزییات بیشتری را دارند؛ انتخاب کنند. البته که هر قاعده استثنایی دارد! اما اگر در فضاهای شلوغتر راحت تر هستید، حتما این حق را به خودتان بدهید که این انتخاب را داشته باشید.

شرح و توضیحات

استفاده از گیاهان

چه اهل گل و گیاه آپارتمانی باشید یا نباشید، استفاده از گیاهان در محیط کاری می تواند تاثیر بسیار مثبتی بر روی روح شما داشته باشد. گیاهان علاوه بر اینکه در دکور داخلی شما تاثیر مثبتی دارند و محیط را بهبود می بخشند، میتوانند در خلاقیت و ایجاد احساس آرامش بیشتر در محیط کار تاثیرگذار باشند. از روی میزکارتان شروع کنید. یک گلدان کوچک می تواند شروع مناسبی باشد.

 

آرا کاربران: 0
بازدید: 1399
رای: 0
آرا صاحب‌نظران: 0
بازدید: 0
رای: 0
نشانی: پاسداران، نگارستان پنجم، پلاک ۱۵
کد پستی: ۱۶۶۴۷۱۵۷۱۱
تلفن: ۳-۰۲۱۲۲۸۸۳۰۴۱
ایمیل: Sourenteam@gmail.com
شبکه‌های اجتماعی

Culture
ایران
پروانۀ بهره‌برداری ویژۀ هلدینگ سورن است. برخاسته از ( وی‌آی‌تی ۰.۹.۷ )
پارسی