Logo
Go Right
جست و جو
پروژه ها طراحی و نظارت ژئوتکنیک آزمایش جوش و بتن پیمانکاری
Go left
پیوستن
خانه
تعداد رای کافی برای امتیازبندی دریافت نشده
ایده های طراحی داخلی اتاق کارهای کوچک
پر بازدید
واپسین دگرگونی: یکشنبه، 14 مهر، 1398
ایده های طراحی داخلی اتاق کارهای کوچک
شرح و توضیحات

اتاق کار ویژگی های مخصوص به خود را دارد. جایی برای پذیرش ارباب رجوع و کار. میز تحریری که در جای مناسب قرار گرفته باشد و عوامل حواس پرتی در آن به حداقل رسیده باشد. تعداد کسانی که این روزها در خانه و به شکل پروژه ای مشغول به کار هستند، رو به افزایش است. وقتی در خانه مشغول به کار هستید، نیاز به فضایی اختصاصی دارید که دور از شلوغی های خانه باشد و در عین حال تمامی وسایل و ابزارهای موردنیازتان در دسترس باشد. ایده های طراحی داخلی این مقاله، چه در یک شرکت مشغول به کار باشید و چه در خانه؛ می تواند به شما کمک کند. خوب! باری طراحی داخلی اتاق کار کوچک تان آماده هستید؟

نکته اول طراحی داخلی اتاق کارهای کوچک

درب های کشویی

استفاده از درب های کشویی می تواند فضای زیادی را به اتاقتان بازگرداند! درب های عادی، نیاز به فضای جداگانه و آزاد برای باز و بسته شدن دارند. برای صرفه جویی در فضا، بهتر است که از درب های کشویی به جای درب های سنتی استفاده کنید. فراموش نکنید که بهتر است از رنگ های روشن برای درب ها استفاده کنید.

نکته دوم طراحی داخلی اتاق کارهای کوچک

کتابخانه های مهربان!

اگر در نظر دارید که از یک میز دو طرفه برای کارتان استفاده کنید، به شکلی که مراجعین بتوانند روبه روی شما بنشینند و در واقع یک میز کنفرانس داشته باشید؛ کتابخانه را فراموش نکنید! کتابخانه ها علاوه بر اینکه به زیبایی فضای کارتان اضافه می کند می تواند به اتاق رسمیت ببخشد. اگر از رنگ های تیره برای دیوار پشت کتابخانه استفاده کنید، فضای اتاق دنج تر می شود. به عکس زیر با دقت نگاه کنید. اگر کتابخانه و میز کارتان آماده است، یک فرش با پترن تکرار شونده حسابی روح به اتاق کارتان می بخشد.

نگاره‌ها
شرح و توضیحات

نکته سوم برای طراحی داخلی اتاق کارهای کوچک

میز L

راه دیگری هم برای ایجاد یک میز دوطرفه برای جلسه، وجود دارد. میزهای L به شما این امکان را می دهد که میز کار و کامپیوتر خود را از فضایی که باید با ارباب رجوع مکالمه داشته باشید، جدا کنید. یک بار دیگر اتاق کارتان را متر کنید. اگر فضای کافی دارید میز L یک پیشنهاد عالی برای اتاق کارتان محسوب می شود. می توانید از دیوار هم استفاده کنید. استفاده از چند قفسه چوبی برای سمتی که میز کار به دیوار وصل می شود، می تواند حسابی در فضا صرفه جویی کند.

نگاره‌ها
شرح و توضیحات

نکته سوم برای طراحی داخلی اتاق کارهای کوچک

مخفی گاه خود را پیدا کنید!

اگر در خانه کار می کنید و نمی توانید یک اتاق جدا برای فضای کاری خود داشته باشید؛ این قانون برای شماست. ممکن است مجبور باشید بخشی از اتاق خواب یا آشپزخانه را به عنوان دفتر کار استفاده کنید. در این صورت داشتن یک مخفی گاه بهترین راهکار برای پنهان کردن وسایل های موردنیازتان است! وجود یک کمد کوچک درب دار که چاپگر و یا پرونده های کاری خود را در آن قرار دهید، هم جلوی بهم ریخته شدن فضا را می گیرد و هم می توانید همه وسایل خود را در آن قرار دهید.

نگاره‌ها
شرح و توضیحات

نکته چهارم برای طراحی داخلی اتاق کارهای کوچک

چوب پنبه، دوست شما!

دیوارهای چوب پنبه ای علاوه بر اینکه کاربردهای فراوانی دارد، می تواند فضایی اختصاصی برایتان ایجاد کند. در واقع اضافه شدن برگه هایی که یادآوری کارها در آن نوشته شده، قرار ملاقات ها و موارد مشابه تمرکزتان را روی کار افزایش می دهد. معماری داخلی بیشتر از آنکه فکرش را کنید روی تمرکز ذهنتان تاثیرگذار است. همین ایده ساده دیوار چوب پنبه ای به مغز شما این دستور را می دهد که حالا وقت کار است! در این بخش خانه فقط قرار است کار کنید. چرا که دیوار روبه رویتان همه مسئولیتهای هفته جاری و یا ماه را نشان می دهد. اگر چوب پنبه دوست ندارید، شیشه هم انتخاب خوبی برایتان خواهد بود.

نگاره‌ها
شرح و توضیحات

نکته پنجم برای طراحی داخلی اتاق کارهای کوچک

فایل بندی روی دیوار

اگر جز آن افرادی هستید که با تکنولوژی رابطه چندان خوبی ندارند و استفاده از کاغذ را ترجیح می دهند این بخش را با دقت مطالعه کنید. شما می توانید از فایل بندی های فلزی و یا اگر خلاق هستید و حال و حوصله دارید، از فایل بندی های مقوایی استفاده کنید. استفاده از این فایل بندی ها علاوه بر اینکه به برگه هایتان نظم می دهد، این امکان را فراهم می کند که همه چیز درست در مقابل چشم تان قرار بگیرد

نگاره‌ها
شرح و توضیحات

نکته ششم برای طراحی داخلی اتاق کارهای کوچک

از پرتی های خانه استفاده مفید کنید.

همه خانه ها فضایی دارند که پرت است و هیچ استفاده ای از آن نمی شود. استفاده از فضاهای پرت خانه و یا دفترکار شبیه به یک معجزه است. چرا که اگر طراحی خوبی برای چنین بخش هایی داشته باشید، حتما از حضور در آن لذت خواهید برد. به عکس زیر نگاه کنید. یک دیوار بلا استفاده به کمک چند قفسه و میزی کوچک تبدیل به فضایی کاربردی شده است. آیا شما هم در خانه یتان چنین فضایی دارید؟ فراموش نکنید که نقاط پرت خانه معمولا جاهایی هستند که پس از طراحی مجدد بسیار دیده خواهند شد.

 

اگر به نظرتان این ایده ها کاربردی هستند، آن را برای دوستان خود بفرستید تا دیگران نیز بتوانند در فضایی زیباتر فعالیت داشته باشند. 

نگاره‌ها
آرا کاربران: 0
بازدید: 1471
رای: 0
آرا صاحب‌نظران: 0
بازدید: 2
رای: 0
نشانی: پاسداران، نگارستان پنجم، پلاک ۱۵
کد پستی: ۱۶۶۴۷۱۵۷۱۱
تلفن: ۳-۰۲۱۲۲۸۸۳۰۴۱
ایمیل: Sourenteam@gmail.com
شبکه‌های اجتماعی

Culture
ایران
پروانۀ بهره‌برداری ویژۀ هلدینگ سورن است. برخاسته از ( وی‌آی‌تی ۰.۹.۷ )
پارسی