Logo
Go Right
جست و جو
پروژه ها طراحی و نظارت ژئوتکنیک آزمایش جوش و بتن پیمانکاری
Go left
پیوستن
خانه
تعداد رای کافی برای امتیازبندی دریافت نشده
خانه شیک
پر بازدید
واپسین دگرگونی: پنجشنبه، 15 اسفند، 1398
خانه شیک
چهار اشتباه رایج در طراحی داخلی منازل
شرح و توضیحات

بله خانه و فضای زندگی شماست و هر طور که بخواهید می توانید برای طراحی داخلی آن تصمیم بگیرید. اما عده ای هستند که به جزییات طراحی و بایدها و نبایدهای آن اهمیت می دهند و زیبایی خانه را تنها محدود به سلیقه نمیدانند! این مقاله برای این افراد نوشته شده است! چطور می توانید خانه ای زیباتر داشته باشید؟ چه مواردی وجود دارد که باید برای خرید وسایل و طراحی داخلی به آن توجه کنید؟ با ما همراه باشید تا برایتان بگوییم.

1. مبلمان را به دیوار نچسبانید.

در نود درصد خانه و فضاهایی که می رویم یک اشتباه دایم وجود دارد: چسباندن مبل ها به دیوار! این یکی از بزرگترین اشتباهات در چیدمان منزل است. دلیل اول این است که با چسباندن مبل ها به دیوار کاربری هایی که می توان از دیوار گرفت را از بین می برید. در واقع دیوار را به مبل اختصاص می دهید پس نمیتوان کتابخانه یا هر چیز دیگری در آن قسمت قرار داد. دلیل بعدی گرفتن فضای تنفس از دیوار است! مبلمان های چسبیده به دیوار، خانه را کوچکتر از آنچه فکر میکنید نشان می دهد. اما وقتی به دیوار خانه فضای تنفس می دهید، خانه بزرگتر از آنچه هست، نشان داده می شود. به این پیشنهاد طراحان داخلی رابین گوش کنید! مبل و متعلقات مربوط به آن را در وسط خانه قرار دهید. چنین روشی میتواند جسارت و علم شما نسبت به طراحی را نشان دهد. حتما سورپرایز خواهید شد، از اینکه چقدر با این روش خانه متفاوت و بزرگتر به نظر می رسد.

نگاره‌ها
شرح و توضیحات

2. میزهای کوچک را دور بیندازید!

در انتخاب وسایل، حتما به خاطر داشته باشید که هیچ وقت زیبایی را فدای کاربری نکنید. چرا که زیبایی به شکل کلی از کاربری درست وسایل ناشی می شود که با ویژگی های زیبایی شناسی تکمیل شده است. کاربری یک میز چیست؟ میز وسط مبل قرار است جایی برای پذیرایی از مهمانان باشد. پس ابعاد آن مهم است. یک روش برای شناسایی اندازه دقیق میز وسط مبل وجود دارد. یک متر بردارید و طول مبل خود را اندازه بگیرید. میز وسط، باید نصف اندازه بزرگترین مبل شما باشد.

نگاره‌ها
شرح و توضیحات

فرش کوچک برای سالن پذیرایی مناسب نیست.

فرش جداکننده فضاست. به دیگران می گوید که کجا باید بنشینند و حد و فاصله مبلمان و چیدمان در سالن پذیرایی کجاست. برای انتخاب ابعاد فرش باید ابعاد مبلمان خود را در نظر بگیرید. بهتر است که مبلمان و میزهای اطراف روی فرش قرار بگیرند و یا حداقل پایه های مبل روی فرش باشد. قرارگیری فرش وسط مبلمان یک اشتباه رایج در طراحی داخلی است. چرا که هم فضا را کوچکتر می کند و هم شکل دهی لازم را به فضا و سالن پذیرایی نمیدهد. به عکس های زیر دقت کنید. مبلمان دقیقا روی روی فرش قرار گرفته است.

نگاره‌ها
شرح و توضیحات

خانه را پر از وسایل نکنید.

یکی از اشتباهات رایج دیگری که در چیدمان منزل بخصوص در خانه های ایرانی وجود دارد؛ پرکردن تمام جاهای خالی است! اجازه دهید خانه نفس بکشد و وسایل دیده شوند. فضای خالی در اطراف وسایل، میتواند کمک کند که همه چیز در یک بک گراند خلوت دیده شود و به نمایش گذاشته شود. واقعیت این است که دلیلی وجود ندارد شما همه وسایلی که دوست دارید را در اتاق پذیرایی قرار دهید! بسیاری از چیزهایی که دوست داریم یک المان شخصی است. پس همین حالا چشم بچرخانید و هر چیزی که باعث شلوغی خانه شده است را بردارید و در کمد بگذارید و یا بفروشید! خانه خلوت، قطعا بهتان آرامش خاطر خواهد داد.

نگاره‌ها
آرا کاربران: 0
بازدید: 1306
رای: 0
آرا صاحب‌نظران: 0
بازدید: 0
رای: 0
نشانی: پاسداران، نگارستان پنجم، پلاک ۱۵
کد پستی: ۱۶۶۴۷۱۵۷۱۱
تلفن: ۳-۰۲۱۲۲۸۸۳۰۴۱
ایمیل: Sourenteam@gmail.com
شبکه‌های اجتماعی

Culture
ایران
پروانۀ بهره‌برداری ویژۀ هلدینگ سورن است. برخاسته از ( وی‌آی‌تی ۰.۹.۷ )
پارسی