Logo
Go Right
جست و جو
پروژه ها طراحی و نظارت ژئوتکنیک آزمایش جوش و بتن پیمانکاری
Go left
پیوستن
خانه . طراحی و نظارت . سازه
تعداد رای کافی برای امتیازبندی دریافت نشده
طراحی سازه
بی نشان
واپسین دگرگونی: آدینه، 17 امرداد، 1399
طراحی سازه
شرح و توضیحات

یکی از اساسی ترین و مهمترین مسائلی که قبل از ساخت یک بنا باید مد نظر قرار گیرد طراحی اصولی و علمی بناست. بدین منظور طراحی سازه در سه فاز مختلف انجام می پذیرد که به ترتیب فازهای صفر، یک و دو نامگذاری می شود. در ادامه این مطلب معرفی ساده هریک از این فازها خواهیم پرداخت. 


فاز صفر طراحی سازه:

معمولاً فاز صفر معماری و سازه به فاز جمع آوری اطلاعات گفته می شود اطلاعاتی مرتبط با شرایط اقلیمی پروژه نیازها و الزامات شرایط محیطی و قوانین و استانداردها برای نتیجه گیری هر چه سریع تر در هر پروژه لازم است که این فاز با دقت تمام انجام بپذیرد و همچنین تجربه ساخت در اقلیم محل پروژه می دتواند کمک شایانی به سرعت بخشیدن انجام پروژه دهد.


فاز یک طراحی سازه:

فاز یک طراحی سازه و معماری بر پایه اطلاعات فاز ۳۰ می باشد در این فاز طرح اولیه که شامل پلان ها، نماها و مقاطع می‌باشد جهت تایید کارفرما و همچنین کسب پروانه ها و مجوزهای مختلف از جمله مجوزهای شهرداری و بخشداری و…  طراحی می گردد.  این نقشه در ابعاد ۱:۵۰ یا ۱:۱۰۰ طراحی شده و و شامل مواردی  چون نحوه اجرای سازه و تاسیسات به صورت کلی و بدون جزئیات می‌باشد همچنین در این فاز هزینه و زمان اجرای پروژه نیز برآورد می گردد اجرای این فاز کمک شایانی به سرمایه گذاران کارفرمایان و مشتریان می کند تا دید کلی و مناسبی نسبت به نتیجه سرمایه گذاری خود داشته باشند علاوه بر این در برخی از موارد که ابعاد پروژه بزرگ است و یا کارفرما دید مهندسی نسبت به پروژه ندارد برای درک بهتر کارفرما از ترسیمات سه بعدی و ماکت ها استفاده می گردد. این مرحله می تواند نقش بسزایی در جلب رضایت کارفرمایان و یا سرمایه گذاران داشته باشد لذا می توان گفت که فاز یک طراحی یکی از مهمترین مراحل طراحی سازه است.


فاز دو طراحی سازه:

فاز دو طراحی سازه کمی تخصصی تر می باشد و برای ارائه به پیمانکاران و سازندگان تهیه می گردد تا از جزئیات دقیق اجرای طرح آگاهی پیدا کند این فاز توسط مهندسان محاسب طراحی می گردد و شامل مشخصات فنی چون فونداسیون ها ستونها تیرها و پوشش هاست علاوه بر این در این فاز مواردی چون مسیر لوله ها جنس دیوار ها درها و پنجره ها، مصالح مورد استفاده و محل استقرار تمام المان های موجود در ساخت یک ساختمان جانشانی می گردد.
شرکت سوره با بهره‌گیری از مهندسان توانمند در حوزه طراحی سازه آماده ارائه انواع خدمات مشاوره و اجرای طراحی فازهای مختلف سازه می باشد.

آرا کاربران: 0
بازدید: 571
رای: 0
آرا صاحب‌نظران: 0
بازدید: 0
رای: 0
نشانی: پاسداران، نگارستان پنجم، پلاک ۱۵
کد پستی: ۱۶۶۴۷۱۵۷۱۱
تلفن: ۳-۰۲۱۲۲۸۸۳۰۴۱
ایمیل: Sourenteam@gmail.com
شبکه‌های اجتماعی

Culture
ایران
پروانۀ بهره‌برداری ویژۀ هلدینگ سورن است. برخاسته از ( وی‌آی‌تی ۰.۹.۷ )
پارسی