Logo
Go Right
جست و جو
پروژه ها طراحی و نظارت ژئوتکنیک آزمایش جوش و بتن پیمانکاری
Go left
پیوستن
خانه . طراحی و نظارت . برق
تعداد رای کافی برای امتیازبندی دریافت نشده
طراحی برق
بی نشان
واپسین دگرگونی: آدینه، 17 امرداد، 1399
طراحی برق
شرح و توضیحات

یکی از مشکلات رایج در ساختمان های قدیمی که براساس اصول علمی طراحی ساختمان ساخته نشده است، عدم وجود نقشه فاز دو در حوزه برق است؛ چرا که در صورت ایجاد خرابی در سیستم برق کشی و یا تلفن ساختمان تکنسین مجبور است زمان بسیار زیادی را صرف پیدا کردن محل خرابی نماید و علاوه بر هزینه سنگینی که به ساکنان تحمیل مینماید باعث ایجاد خرابی های بسیاری در ساختمان میگردد. اهمیت وجود نقشه فاز دو ساختمان در چنین شرایطی قابل درک است. 


اما اگر بخواهیم توضیح بیشتری در مورد نقشه ها و فازهای مختلف نقشه کشی دهیم میتوانیم به زبان ساده بگوییم که نقشه فاز یک ساختمان، یک طرح اولیه کلی در اختیار کارفرما و سرمایه گذاران قرار میدهد تا نسبت به آینده بنا خود طرح کلی و دید مناسبی داشته باشند. این فاز، فاز بسیار مهمی است چرا که اگر نقشه های فاز یک جذابیت لازم را نداشته باشند ممکن است کارفرما نسبت به انجام پروژه ترغیب نگردد. اما نقشه فاز دو یک نقشه فنی است در این نقشه جزییات فنی ساختمان از جمله محل قرار گیری ستون ها و دیوارها و همچنین جزییاتی چون سیستم های آب و فاضلاب و... جانشانی میگردد. نقشه برق ساختمان نیز از این قاعده مستثنی نیست. در نقشه فاز دو برق، محل دقیق قرارگیری سیستم های الکتریکی و روشنایی ساختمان، کلید پریزها مشخص است. همچنین این نقشه بیانگر مسیر دقیق کابل کشی برق و تلفن است تا در صورت ایجاد هرگونه مشکل در آنها تکنسین ها با صرف کمترین زمان و همچنین بار آوردن کمترین مقدار خرابی نسبت به رفع ایراد اقدام نمایند. باید درنظر داشت که جانشانی کلیه سیستم های الکتریکی ساختمان در طراحی نقشه فاز دو برق اهمیت بسیاری دارد چرا که در هنگام اجرا به پیمانکار کمک میکند تا با برآورد دقیقی نسبت هزینه های مختلف و متریال های مورد نیاز ساختمان داشته باشد و در حین انجام پروژه سرعت انجام کار را افزایش میدهد. 


امروزه با پیشرفت تکنولوژی و اضافه شدن سیستم های امنیتی و نظارتی پیشرفته مانند دوربین های مدار بسته و همچنین سیستم های مدیریت هوشمند ساختمان (BMS) دربناهای نسبتا لوکس نیاز به پیش بینی و جانشانی مناسب برای چنین تجهیزاتی به چشم میخورد. اگرچه وجود چنین تجهیزاتی در ساختمان از نظر قانونی الزامی نیست اما یک تیم متخصص و با تجربه میداند که با کمی آینده نگری رضایت بیشتر کارفرما را فراهم مینماید و در آینده از بار هزینه ها برای وی میکاهد.


تیم مهندسان متخصص و با تجربه برق سورن اماده ارائه انواع خدمات مشاوره ای و طراحی در حوزه نقشه فاز دو ساختمان و همچنین پیاده سازی و پیمانکاری برق ساختمان میباشد.

آرا کاربران: 0
بازدید: 401
رای: 0
آرا صاحب‌نظران: 0
بازدید: 0
رای: 0
نشانی: پاسداران، نگارستان پنجم، پلاک ۱۵
کد پستی: ۱۶۶۴۷۱۵۷۱۱
تلفن: ۳-۰۲۱۲۲۸۸۳۰۴۱
ایمیل: Sourenteam@gmail.com
شبکه‌های اجتماعی

Culture
ایران
پروانۀ بهره‌برداری ویژۀ هلدینگ سورن است. برخاسته از ( وی‌آی‌تی ۰.۹.۷ )
پارسی